Higiena oczu i uszów psa

Zarówno higiena oczu, jak i uszu była ważna dla zdrowia psa. Jeśli nie jesteś w stanie odpowiednio oczyścić uszu swojego psa, lepiej jest udać się do weterynarza. Weterynarz może usunąć nagromadzone mazidełko, jednocześnie przy okazji stosując odpowiednią terapię.

Co do higieny oczu, psie błony śluzowe zawsze mają tendencję do wysychania. Aby to zapobiec, można stosować specjalne krople do oczu lub maści do codziennego stosowania. Jeśli zauważysz, że Twoj pies ma jakiekolwiek obce ciało w oku lub jeśli wydaje się, że ma poważniejszy problem, najlepiej skonsultować się z weterynarzem.

Bądź bardzo ostrożny, jeśli musisz dotykać oczu i uszu swojego psa. Należy unikać skalpela i igły w przypadku tego rodzaju higieny. Zawsze stosuj najwyższe środki ostrożności i pozostaw wszelkie leczenie weterynaryjne profesjonalistom. Odpowiednia higiena oczu i uszu to świetny sposób na zapobieganie problemom i chorobom, dzięki czemu twoje psiaki będą zdrowsze i szczęśliwsze.

Higiena oczu i uszu u zwierząt

Dbanie o zdrowie i higienę zwierząt jest bardzo ważne. Częste kontrole u weterynarza i kontrola domowej higieny pozwalają zwierzętom żyć dłużej i zdrowiej. Oczyszczanie uszu i oczu twojego pupila jest jedną z ważniejszych części rutynowej higieny. Uważa się, że jeśli optymalizujesz higienę uszu i oczu, zwierzę może zachować zdrowie oczu i uszu na lata.

Aby utrzymać zdrowe oczy, dobrym nawykiem jest badanie ich codziennie lub przynajmniej raz w tygodniu. Oczy zwierzęcia powinny być czyste i sucha oraz bez ropnych wycieków. Regularne sprawdzanie i czyszczenie powinno być wykonywane w domu. Może to obejmować monitoring jasnych obiektów, takich jak muchy lub arachnidów, które mogą wejść do oczu zwierzęcia. U psów długowłosych czasami trzeba je chronić wokół oczu, aby uniknąć pojawiania się infekcji. Po usunięciu piasku lub pozostałości, można użyć wilgotnego, miękkiego ręcznika lub miękkiego bawełnianego wacika.

Podobnie jak oczy, uszy zwierząt powinny być często i dokładnie czyste. Można to zrobić, używając specjalnych preparatów dostępnych w sklepach zoologicznych. Przed rozpoczęciem czyszczenia uszu, należy sprawdzić, czy są one suche i wolne od wosku. Można użyć miękkiego ręcznika lub bawełnianego wacika do usuwania wszelkich pozostałości. To samo dotyczy małych psów z długimi uszami, takich jak Yorkie. Należy unikać wykonywania tej czynności zbyt często, ponieważ można uszkodzić delikatną skórę uszu.

Podsumowując, codzienna higiena uszu i oczu u pupila jest ważnym elementem zapewniającym zdrowość zwierzęcia na lata. Przy odrobinie cierpliwości i staranności, można ułatwić tę czynność. Najważniejsze jest jednak to, aby regularnie wykonywać wizyty kontrolne u weterynarza, aby upewnić się, że zwierzę jest zdrowe.

Może Ci się spodobać:

Dodaj komentarz