Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru hodowli i dlaczego?

Planujesz kupić psa rasowego i zastanawiasz się, co warto wiedzieć i na co zwrócić uwagę przy wyborze psiej hodowli? Zakup psa rasowego to nie tylko wydatek kilku tysięcy złotych, ale także odpowiedzialność za żywą istotę przez kilka lat. Pies będzie nam towarzyszył na co dzień, dlatego warto poświęcić czas, aby odpowiedzialnie wybrać psa rasowego. chcemy dokonać najlepszego wyboru, zwłaszcza że zewsząd dochodzą do nas niepokojące wieści o pseudohodowli. Porozmawiamy o tym dzisiaj.

Jeśli zdecydujesz się na zakup psa rasowego, pierwszą rzeczą do zrobienia jest znalezienie hodowcy. Hodowca to ktoś, kto ma prawo do hodowania psa rasowego, ale nikomu innemu nie wolno sprzedawać szczeniąt, które sam wyhodował.

Czego naprawdę powinieneś szukać i dlaczego? Jak możesz upewnić się, że firma nie tylko dba o Twoje pieniądze, ale także o szczęście Twojego psa?

Należy sprawdzić czy hodowla należy do Związku Kynologicznego. Jeśli nie, to firma nie jest uznawana przez żaden związek kynologiczny, więc sprawdź ich referencje. Jeśli firma twierdzi, że jest członkiem związku kynologicznego, ale nie ma dowodu w postaci licencji lub wpłaty składek członkowskich, należy założyć, że nie należy do żadnego związku kynologicznego i prawdopodobnie nie jest ważną działalnością.

Niewielkie badania zawsze będą cię kosztować więcej niż głębokie kopanie po tym, jak zaangażujesz się emocjonalnie ze swoim psem i zdecydujesz się powierzyć mu opiekę innej osoby.

Przekonajmy się, czy szczeniak będzie rozdrobniony i jak szczenięta są socjalizowane – bardzo ważne na początku ich życia.

Oprócz strony internetowej hodowli można znaleźć wiele informacji o każdej firmie w internecie. Poza firmowymi stronami internetowymi nie powinniśmy zapominać o forach internetowych, na których możemy komunikować się z innymi zainteresowanymi hodowlą psów lub czytać opinie osób, które mają już doświadczenie z poszczególnymi firmami – zarówno pozytywne, jak i negatywne.

niższość hodowcy

Należy upewnić się, że hodowca jest specjalistą w tej rasie i wystarczająco długo z nią współpracuje.

Trzeba zobaczyć, w jakich warunkach żyją zwierzęta, czy leżą w małych kojcach, czy mają dość ruchu, wybiegu, dobrej jakości pożywienia i czy są czyste.

Psu należy ufać tylko pod opieką dżentelmena lub damy, a nie tylko personelowi. Panie zazwyczaj lepiej radzą sobie ze zwierzętami, więc jeśli jest pani opiekunka, jesteś na dobrej drodze.

Chociaż nie ma jednoznacznej zasady, nie należy trzymać psa w budce dłużej niż 7-8 dni. Dłuższe okresy będą miały negatywny wpływ na Twojego zwierzaka – zarówno psychicznie, jak i fizycznie.

Trzeba zobaczyć ojca i przede wszystkim matkę zwierząt, ważna jest jej kondycja fizyczna i czy jest za chuda.

Oprócz wyżej wymienionych kryteriów należy również upewnić się, że buda jest czysta, istnieje regularny program sprzątania i że psy są szczepione przeciwko powszechnym chorobom psów. A jeśli są szczenięta, to będziesz chciał zobaczyć też ich mamę.

Niektóre z tych informacji można znaleźć na ich stronie internetowej lub w broszurach w lobby. Jeśli takie informacje nie są napisane lub dostępne, należy o nie poprosić lub samemu je zdobyć.

Ważne jest, aby szczenięta nie były izolowane od matki. Powinni z nią zostać, aby nawiązać silną więź. Matkę i szczenięta najlepiej trzymać razem w osobnej hodowli – nie tylko dla własnego bezpieczeństwa, ale także dlatego, że o wiele łatwiej jest opiekować się nimi wszystkimi razem.

Mając na uwadze, że większość chorób zwierząt domowych jest przenoszona z matki na szczeniaka – bardziej interesuje ich zapobieganie chorobom matki niż zdrowie psa.

Najpierw musisz wybrać między hodowlą a hodowlą.

Zapytaj jak często są mioty w hodowli, czy suczka miała już szczenięta. Należy wziąć pod uwagę wiele innych czynników, takich jak wiek hodowcy, jego doświadczenie i czy hodowla jest wystarczająco duża.

Po wybraniu hodowli lub hodowli sprawdź, czy istnieje polisa ubezpieczeniowa z różnych powodów. Polisa powinna obejmować wszystko, od śmierci psa podczas transportu po uszkodzenie psa spowodowane jego zaniedbaniem.

W miarę możliwości należy też starać się nie wybierać hodowli, która przyjmuje inne psy. Suczka nie powinna rodzić częściej niż raz w roku.

Powinieneś również dowiedzieć się, czy hodowla zapewni Ci codzienny telefon na pieska, abyś mógł bez problemu porozmawiać ze swoim psem. Ma to ogromne znaczenie dla psów, które spędzają dużo czasu w budach. Powinieneś sprawdzić pochodzenie osoby, z którą rozmawiasz, abyś mógł sprawdzić, czy naprawdę zaopiekowała się tymi psami i czy wystąpiły jakieś problemy.

Dobry kontakt z hodowcą budzi zaufanie i daje poczucie bezpieczeństwa niedoświadczonym miłośnikom psów. Wielu hodowców oferuje wsparcie i porady przez całe życie psa.

Są hodowcy psów, którzy regularnie organizują wycieczki i weekendy dla swoich klientów. To świetny sposób na spędzenie naprawdę dobrego czasu ze swoim czworonożnym przyjacielem.

Ponadto większość hodowców udzieli Ci szeregu przydatnych informacji na temat wychowywania nowego przyjaciela, dlatego warto poczytać o tym w internecie. Przydatne może być również zwrócenie się o radę do doświadczonych właścicieli psów lub przejrzenie różnych książek poświęconych temu tematowi.

Znalezienie hodowcy powinno być łatwe i należy je odwiedzać, dopóki nie będziesz w pełni zadowolony z warunków, jakie oferują Twojemu psu. Jeśli wybrałeś hodowcę, czas zabrać się do pracy. Cierpliwość to zaleta, jeśli chodzi o kupowanie psa z nieznanego źródła.

Zanim zdecydujesz, czy Twój nowy członek rodziny będzie rasą czystorasową, czy mieszaną, zadaj sobie pytanie, czy wybrana przez Ciebie rasa jest popularna w Twoim kraju.

Może Ci się spodobać:

Dodaj komentarz