Nie kupuj, adoptuj- mądre motto dla każdego kto zastanawia się nad posiadaniem zwierzaka w domu

Adopcja, szczególnie adoptowanie zwierząt ze schronisk dla bezdomnych, umożliwia pozyskanie członka rodziny bez konieczności niesienia niekorzyści związanych z zakupem zwierzęcia z komercyjnego źródła. Dodatkowo, ratujemy zwierzę przed skazą życia w schronisku lub, w najgorszym wypadku, przed gwałtownymi skutkami losu na ulicy.

Istnieją nieograniczone możliwości adopcji – w pet shopach i hodowlach, w środowiskach z mniejszymi zwierzętami, ze schroniskami i dostawcami prywatnymi. Postępować można na dwa sposoby – czynnie lub biernie. Aktywna adopcja oznacza natychmiastową pomoc zwierzęciu, zaś bierna oznacza złożenie dłuższej umowy adopcyjnej, przy której pieniądze pozostają wsparciem dla nadziei, nie tylko konkretnego zwierzęcia.

Adopcja firma też z punktu widzenia finansów – koszt wszystkich wymaganych szczepień i innych obowiązków (takich jak kastracja i sterylizacja, by zmniejszyć tendencje do reprodukcji) może okazać się mniejszy niż w przypadku kupna zwierzęcia z pet shopu czy hodowli.

Adopcja gwarantuje zwierzakowi bardziej naturalne życie, z pełnym zaspokojeniem jego potrzeb, aniżeli gdyby pozostał na ulicach. Więc, pamiętaj – nie kupuj, adopuj. Twoje, jak i dobro zwierzęcia będą tego lepiej w kilku wyjątkowych sposobów.

Z jakich hodowli zwierząt domowych warto korzystać?

Kupując zwierzaka, upewnij się, że wybierasz profesjonalną i godną zaufania hodowlę. Upewnij się, że przestrzega ona najwyższych standardów, pozwala na wysoce wychowane i zdrowe zwierzęta, a także, że ma ona stosowne procedury bezpieczeństwa z zakresu żywienia, opieki weterynaryjnej i szczepień.

Może Ci się spodobać:

Dodaj komentarz