Wyprawka dla psa – o co musisz zadbać przed zakupem psa?

Gdy już wiesz, że szczeniak niedługo przybędzie do Twojego domu, upewnij się, że wprowadziłeś psa w bezpieczne miejsce. Dowiedz się, jak przygotować dom na przybycie szczeniaka. Wyprawka dla psa to nic innego jak zestaw najpotrzebniejszych rzeczy, z których Twój czworonożny przyjaciel będzie korzystał na co dzień. Zapoznaj się z poniższą listą przedmiotów, a jeśli nie jesteś pewien, czy dostaniesz niektóre z nich dla swojego szczeniaka, zapytaj o to w sekcji komentarzy poniżej.

Oto lista przedmiotów, które musisz zdobyć, zanim przyniesiesz nowego szczeniaka do domu od hodowcy.

Należy pamiętać, że zalecamy kupowanie zabawek wykonanych z naturalnych materiałów (wypełnionych jakimś wypełnieniem). Takie zabawki są bezpieczniejsze dla zębów i szczęk szczeniąt niż twarde.

Dobrze skompletowana wyprawka dla Twojego psa pomoże mu szybciej zaaklimatyzować się w nowym domu.

Szczenięta są nie tylko ciekawskie, ale i małe. Zanim przyprowadzisz psa do domu, sprawdź każdą szczelinę i zakamarek, w które szczeniak może się wcisnąć. Aby uniknąć przesuwania mebli i sprzętu, blokuj dostęp do różnych zakamarków, które mogą kusić Twojego zwierzaka. Twój szczeniak jest mały i może dostać się w przestrzenie, które dorosły pies może mieć trudności. A po tym, jak przyprowadzisz go do domu, będzie ciekawy i będzie chciał eksplorować, co może wpędzić go w spore kłopoty.

Na początku będziesz musiał trzymać szczeniaka w klatce, gdy nie ma cię w domu, aby nie żuł rzeczy w domu. Najlepiej używać miękkiej pościeli w skrzyni, takiej jak koce lub ręczniki.

Szczenięta mogą zainteresować się kablami, butami i kwiatami i mogą próbować je ugryźć lub zaplątać, więc staraj się trzymać je poza zasięgiem psa. Zablokuj do nich dostęp lub zabezpiecz je przed upadkiem. Gdy już wiesz, jak przygotować dom na przybycie szczeniaka, możesz przejść do składania niezbędnego sprzętu.

Aby zapewnić jak najwyższy komfort pupilowi ​​pamiętaj, że najlepiej wprowadzić szczeniaka do domu w pełni przygotowanego dla psa.

Na wyprawce dla szczeniąt nie może zabraknąć misek dla psa, obroży i smyczy, odpowiedniego jedzenia dla szczeniąt i kilku dobrych zabawek dla psów.

Jak wybrać najlepszą miskę dla psa?

Istnieje wiele różnych misek dla psów, ale naszym zdaniem najważniejszą cechą takiej miski jest łatwość czyszczenia. Będziesz musiał codziennie myć miskę szczeniaka. Najlepiej więc zaopatrzyć się w miskę wykonaną ze stali nierdzewnej lub ceramiki. Takie miski są bardzo łatwe w czyszczeniu i trwałe.

Może żuć niektóre części klatki, więc uważaj i upewnij się, że nie ma ostrych krawędzi, w które Twój zwierzak mógłby się wgryźć i zranić.

Obroża Twojego nowego szczeniaka powinna być wystarczająco ciasna, aby utrzymać głowę na miejscu, ale nie za ciasną, aby nie mógł oddychać.

Smycz jest również niezbędnym przedmiotem, ponieważ sprawi, że Twój pupil nie wymknie się spod kontroli i pomoże Ci zachować nad nim kontrolę podczas spacerów.

Najważniejsza zasada przygotowania domu na przybycie psa brzmi: musisz dać swojemu psu wszystko, czego potrzebuje, aby był szczęśliwy, zdrowy i dobrze przystosowany.

Zastanawiasz się, co kupić dla szczeniaka, żeby psiak nie zburzył mieszkania? Zadbaj o psie piłki i gryzaki dla swojego pupila – żucie zabawki przynosi ulgę szczeniętom w okresie wyrzynania się zębów.

Co powinno znaleźć się w wyprawce dla szczeniaka?

Głównymi pozycjami na liście zakupów na pierwszą wyprawkę dla psa powinny być – pościel / pościel, miski, obroża, smycz, szelki, gryzaki, zabawki, karma, smakołyki, akcesoria pielęgnacyjne, podkładki higieniczne.

Oferta legowisk dla psów w sklepach stacjonarnych i internetowych jest niezwykle bogata. Kolory, wzory, kształty, rozmiary, faktury materiałów i ceny mogą przyprawić o zawrót głowy. Jednak pierwsze legowisko dla szczeniaka prawdopodobnie nie wystarczy. Mleczne zęby szczenięcia swędzą, co skłania małego psiaka do sprawdzenia odporności pościeli, mebli, butów i wszystkiego, co znajduje się w zasięgu jego zębów. Dlatego w pierwszym okresie życia szczenięta potrzebują w swoim otoczeniu przedmiotów odpornych i trwałych.

W przypadku misek dla szczeniąt wybór jest łatwiejszy. Wystarczy pamiętać, że psu będą potrzebne dwie sztuki (na wodę i karmę) i że powinny być wykonane z materiałów ułatwiających utrzymanie go w czystości.

Tutaj również sugerujemy wybór mniejszych rozmiarów misek, tak aby krawędź pojemników nie przeszkadzała Twojemu psu w piciu i jedzeniu.

Jeszcze jedną rzeczą, o której należy pamiętać, jest rozmiar kołnierza. Niektórzy właściciele psów wolą używać szelek, które są używane jako połączenie obroży i smyczy. Oznacza to jednak, że musisz przypiąć smycz swojego pupila do szelek, więc staje się ona niewygodna i pies nie będzie chciał jej nosić.

Wybierając smycz zwróć uwagę nie tylko na jej długość, ale również szerokość. Jeśli jest zbyt wąski, Twój szczeniak będzie miał trudności z chodzeniem przed Tobą i odwróci się do Ciebie. Smycz musi być również idealnie dopasowana do obroży.

Dobrym wyborem dla właściciela szczeniaka są szelki dla psa. Zawiera smycz, ale jej żelazna część jest przymocowana do kołnierza, a nie do szyi. Dlatego nawet jeśli pies ciągnie za smycz podczas ruchu do przodu, nadal może się poruszać i kontrolować za pomocą własnych mięśni.

Pierwsza karma dla psów z hodowli, a także tych ze schroniska powinna być taka, jaką pies zjadł do tej pory. Pies szybko zorientuje się, czy nowe jedzenie jest smaczne i najprawdopodobniej będziesz musiał go karmić na siłę przez długi czas. Ważne jest, aby zawsze zawierać wystarczającą ilość kości dla szczeniaka, ponieważ nie lubi bardzo miękkiego jedzenia.

Jak wybrać najlepszy przysmak dla psa?

Psy mogą cieszyć się smakołykami. Dlatego kup ulubiony smakołyk swojego zwierzaka (na przykład ten, którego używałeś).

Pozwoli to uniknąć problemów żołądkowych. Z biegiem czasu, gdy dobrze poznasz swojego czworonożnego przyjaciela, możesz zmienić jego karmę.

Jeśli potrzebujesz porady na temat wyboru jedzenia, zapytaj zaufanego lekarza weterynarii lub sprzedawcę w dobrym sklepie zoologicznym.

Liczba zabawek dla szczeniaka zależy od tego, czy Twój szczeniak jest energicznym i aktywnym psem, czy nie. Takie psy potrzebują więcej zabawek, które będą je angażować. Z drugiej strony spokojne szczenięta nie wymagają tak dużej rozrywki.

Co wybrać kupując zabawki dla szczeniąt? Wszystko zależy od rodzaju psa, ale przede wszystkim wybierz te, które są stworzone specjalnie dla psów. Kupuj mocne zabawki, które wytrzymają zęby psa i które nie rozbiją się łatwo na małe fragmenty.

Może Ci się spodobać:

Dodaj komentarz